? מי אני

היי,

אני נטלי אביב,

יוטיוברית טבעונית, פסיכולוגית בהכשרתי האקדמית,
מנחת סדנאות בישול דיגיטליות, ומפתחת מתכונים בריאים וקלים להכנה 🌱

למה עברתי לטבעונות?

עברתי לטבעונות באוגוסט 2016 תחילה מטעמי בריאות, אבל אי אפשר להישאר אדישים לאספקטים האידיאולוגיים והסביביתיים כשנחשפים לעולם הזה, לעולם האכזרי של תעשיות הבשר, החלב והביצים, ולאימפקט העצום שיש לתעשיות הללו על שינויי האקלים וההתחממות הגלובלית. מאז, טבעונות היא חלק בלתי נפרד ממני, מהאישיות שלי, מהעולם שלי. 

למען האמת הסיפור הטבעוני שלי התחיל מוקדם יותר, כשהייתי בת 14. בזמנו, רשת חנויות טבע גדולה נפתחה באזור מגוריי, ונחשפתי בפעם הראשונה למוצר שנקרא ״טופו״. לא ידעתי מה זה, וממש הוקסמתי מכל האפשרויות והאוכל החדש שלא הכרתי עד אז. ביקשתי מאמא לקנות לי את הטופו וחזרתי הביתה, הקפצתי אותו בסגנון אסייתי, הגשתי למשפחה וממש הופתעתי לטובה.

חיפשתי מידע על טופו, ונתקלתי באתר ״אנונימוס״ הישראלי (כיום אנימלס). נחשפתי לתכנים שמעולם לא נחשפתי אליהם, והוצפתי במידע על בעלי חיים שהם חברים ולא אוכל..

לאחר מחקר קצר באינטרנט, הדפסתי שלט שרשום עליו ״VEGAN״ והדבקתי אותו על דלת חדרי 😃
זה החזיק מעמד רק לשבוע-שבועיים לצערי, אבל אני בטוחה שהמקרה הזה הטביע בי את חותמו, ותרם לשינוי שעשיתי ב-2016. 

למה פתחתי ערוץ יוטיוב?

כשבשנת 2015 החלטתי להשתמש בחלק ממענקי המלגה שלי מהתואר כדי לרכוש ציוד צילום, כולם חשבו שהשתגעתי. בארץ לא היו בזמנו ערוצי בישול פעילים, ובכלל יוטיוב עוד היה די בחיתוליו. 

החלטתי שאני הולכת על זה בכל זאת, ומתחילה להעלות סרטוני בישול. בהתחלה לא ידעתי מה אני עושה ואיך בכלל אני משתמשת במצלמה שרכשתי. 

למזלי יש לי מוסר למידה מאוד גבוה, ואני מאוד מתמידה בדברים שאני עושה. אז התחלתי ללמד את עצמי דרך יוטיוב, דרך סרטונים ודרך קורסים אונליין. 

הסרטונים הראשונים שהעליתי כיום נראים לי מגוחכים (בבקשה אל תחפשו אותם!), אבל זה רק מעיד על הדרך שעשיתי ואני משאירה אותם באוויר ולו רק כדי להזכיר לעצמי ולאחרים שתמיד יש מקום לשיפור.

כשפתחתי את הערוץ לא הייתי טבעונית, והעליתי סרטוני בישול עם מוצרים מן החי שעכשיו כבר נמחקו מהערוץ, אז את הסרטונים הראשונים-ראשונים למעשה אתם לא יכולים לראות :) 

פתחתי את הערוץ כדי לשתף אנשים במתכונים שאני יוצרת וכדי להעביר את הידע הלאה.

זאת התשוקה שלי - לתת השראה לאחרים במטבח, וללמד אנשים להכין אוכל טבעוני בקלות.

בגלל זה אני לא משתפת רק מתכונים, אלא ולוגים של ״מה אני אוכלת ביום״, ו-״רעיונות פשוטים וקלים לארוחות מהירות״. אנשים רוצים לראות איך זה להיות טבעוני ביום-יום, כדי לראות שזה לחלוטין פשוט ובר ביצוע. 

איפה למדתי לבשל?

די לימדתי את עצמי, בין אם זה דרך תכניות שף בטלוויזיה שראיתי, דרך סבתא, שצפיתי בה מבשלת בעודי קטנה, עם זכרונות מתוקים מרגעים שהייתה מאפשרת לי לעזור לה, ופשוט דרך ניסוי וטעייה.

 

לסבתי הייתה מחברת מתכונים שהיא רשמה בה במרוצת השנים מתכונים שלה, של המשפחה, ומתכונים שהיא אספה במהלך חייה. אני מאוד אוהבת להוציא את מחברת המתכונים מהמגירה ולנסות לטבען מתכונים נוסטלגיים, ותמיד תוהה מה סבתא הייתה אומרת לו הייתה טועמת את המתכונים האלה בגרסה שלי.

אחרי טיולים באנגליה (המקום האהוב עליי בעולם) אני תמיד חוזרת עם רעיונות חדשים ורצון עז לשחזר את מה שאכלתי. אני אוהבת ליצור, לשלב טעמים, לטעום דברים חדשים. המטבח זה אחד המקומות שאני מרגישה בהם הכי בנוח להיות יצירתית והרפתקנית.

אני מקווה שכל אחד ימצא את עצמו בסרטונים שלי בערוץ ובבלוג הכתוב, שכן הוא מתאים לכולם! מאחלת לכם שתיהנו ושתכינו אוכל טבעוני וטעים 💚

שמרו על קשר

  • YouTube - Black Circle
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

 ©natalieaviv כל הזכויות שמורות לאתר